מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

ארתור שולמן - קורס AutoCAD

מאז שהוא זוכר את עצמו, ארתור שולמן נמשך לעולם ההנדסה למרות שלא עסק בתחום בצורה מסודרת: "במשך השנים עבדתי בדברים שלא בדיוק קשורים לתחום. בעשור האחרון עבדתי במדידות והייתי הרבה בשטח. לא הייתה לי תכנית מסודרת לבחירת עבודה, אבל ידעתי שבסופו של דבר מה שהכי מעניין אותי הם דברים שקשורים בהנדסה, בתכנון – לא רק לבצע את המדידות, אלא לקחת חלק בשלבי ההכנה, בחשיבה.

את המשיכה להנדסה חיברתי עם האהבה שלי למחשבים ולאורך השנים העשרתי את עצמי, מחוץ לשעות העבודה, במיומנויות שמשלבות בין השניים, בין השאר למדתי Solidworks וגיליתי שאני מאוד מתחבר לתחום הזה. המשכתי להתעניין בתחום ושמעתי על תוכנת ה-AutoCAD, הרצון להתמקצע עוד הביא אותי לסמן את התוכנה ככזו שאני רוצה ללמוד."

ההזדמנות להגשים את הרצון הזה הגיעה במקרה. "דנה ויינשטיין, רכזת פיתוח קריירה במרכז צעירים נהריה, סיפרה לי על קורס של מכללת ארז שנפתח במרכז צעירים. בלי לחשוב פעמיים קפצתי על ההזדמנות – הרגשתי שזה מה שאני מחפש ואני שמח על הבחירה, היא מוכיחה את עצמה."
את הקורס עצמו הוא מסכם כחוויה, לא מעט בזכות אורן גור אריה, מרצה הקורס: "אורן מכיר את התוכנה לעומק, הוא מקצועי ויש לו ידע מאוד רחב. התחברתי אליו גם כבן אדם, הוא מצחיק ונעים ללמוד איתו. כמובן שהוא לא יכול להעביר את כל הידע שלו, כי הידע עצום והקורס קצר, אבל הרגשתי שלמדתי ממנו הרבה, בדיוק את מה שהייתי צריך."

אחרי שנים של עבודות שונות בתחומים מגוונים, שולמן מימש את החיבור הטבעי שלו לעולם ההנדסה והתחיל עבודה חדשה: "היום אני עובד בחברת הנדסה שמתכננת תשתיות ואני מרגיש שהגעתי למקום שלי. בזכות הקורס הגעתי מוכן, עם רקע שתורם לעבודה וידע שעוזר לי ביום-יום. כמובן שאני ממשיך ללמוד תוך כדי העבודה, מההתנסות ומהניסיון, אבל את הבסיס שדרוש בשביל לצלוח את הכניסה לתפקיד קיבלתי בקורס."