מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

טלאל מרעי - קורס מתקין גז טבעי

טלאל מרעי, בן 24 מחורפיש, לא חשב מעולם ללכת בכיוון טכנולוגי. בתיכון הוא התחיל במגמת תקשורת, עבר ללימודי היסטוריה והתרחק ככל שאפשר מלימודי פיזיקה. כשהגיע הרגע להתגייס הוא בחר לשרת בגדוד "חרב", כחובש פלוגתי, ולא העסיק את עצמו במחשבות על לימודים ועל כיוון לעתיד.

את השינוי הוא עבר לקראת שחרור, בעקבות פגישת ייעוץ שהלך אליה, "שמעתי על תכנית חדשה שהוקמה במכללת ארז, לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות בגז טבעי. אני אדם שאוהב לפרוץ גבולות, להתנסות בדברים חדשים ותמיד לשאוף למעלה, לכן מאוד התלהבתי לשמוע על ההתמחות בגז טבעי."

הראשוניות והחדשנות של המסלול סקרנו את מרעי, גם ברמה הלימודית וגם ברמה התעסוקתית, "ידעתי שהלימודים יפתחו עבורי אפשרויות חדשות בעולם העבודה, יאפשרו לי להתקדם, להוות פורץ דרך, להיות ראשון. הכל היה ברמה של תכנון, אבל החלטתי לקחת את הסיכון, ואני מאוד מרוצה ושמח שסוף סוף זה מתגשם!"

"היום, אחרי חודשיים לימודים בקורס גז טבעי, אני לא מפסיק להתעניין ולהתרשם. אפילו ההסבר שקיבלנו על מסלול הגז הטבעי, מהמאגרים בים ועד המפעל, הדהים אותי. המרצים מוכשרים, מלאי ידע וניסיון, ומעבירים את החומר בצורה מקצועית." עם כל שיעור נוסף שעובר, מרעי מקבל עוד ועוד חיזוקים לבחירה שלו, "אני שואף תמיד קדימה, וזה מרגש אותי להיות חלק מחזית ההתפתחות בתחום."

"אני מאוד מרוצה מהקורס, מהלימודים ומהמכללה. המכללה היא בית, היחס האישי שאני מקבל במכללה מאפשר לי ללמוד, להתקדם, להוביל, כל המעטפת יוצרת אווירה נוחה ללימודים בראש שקט. אני מרגיש שבזכות התמיכה שקיבלתי במכללה אני בדרך להיות מהנדס – בתור בן אדם שהיה הכי רחוק שאפשר מעולם הטכנולוגיה, המכללה פתחה לי דלת ועזרה לי ללכת במסלול הזה, להאמין בעצמי ולהמשיך ללמוד ולהתפתח."