מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

שיתוף פעולה בין מכללת ארז ומרכז A-CAT

מחזור ראשון של קורס בקרה והבטחת איכות תעשייתית נפתח השבוע (13/8) במרכז A-CAT בעכו.

הקורס הינו סנונית ראשונה של שיתוף פעולה בין מכללת ארז לבין A-CAT, ומשתתפים בו 28 סטודנטים, מעכו ומהאזור, חלקם עובדים שבאו להעשיר ולהעמיק את ידיעותיהם וחלקם מעוניינים להיכנס בשעריו של עולם העבודה.הקורס נפתח בדבריו של מרק פרנק, יושב ראש עמותת A-CAT, ששהה בימים האחרונים בארץ וסיפר על החלום ועל החזון של המרכז:
"כל שיטת העבודה פה מבוססת על מודל שפותח בארצות הברית – כשם שזה פועל שם, אנחנו מפעילים אותו כאן. המודל פותח על ידי חבר טוב שלי, אפרו אמריקני שגדל בשכונות מאוד קשות, במקומות בהם לנוער אין שום תקווה. למרות זאת, הוא קיבל הזדמנות להצליח, ועל סמך זה הוא יזם את המרכזים האלה."

הוא פנה לסטודנטים ואמר כי הם חלוצים – הראשונים שעוברים את הקורס במרכז, ואיחל להם בהצלחה.נעים עביד, מנכ"ל A-CAT, בירך על הקורס ועל מגוון הסטודנטים שהגיעו אליו: "מקריאת המפה של צפון ישראל ומתוך היכרות עם אוכלוסיית האזור, נראה שתנופת הפיתוח וההשקעה בהון האנושי יבואו מתחומי התיירות והתעשייה. אנו רוצים לקחת חלק בעשייה זו, ורואים את עצמנו ככלי המחבר בין תחומי תעסוקה אלה לבין הקהילה. אנו מכוונים בין השאר לנשים מובטלות, המהוות אחוז גבוה באוכלוסייה, ומעודדים עסקים קטנים לעבוד מהבית ולסייע בפרנסת המשפחה. כל אלה יובילו באופן טבעי לשיפור המצב הסוציואקונומי באזורנו".