מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

סיפור הצלחה G.L.V

חברת G.L.V  ממוקמת במעלות ומתמחה בייצור תעלות אוויר גמישות. החברה מעסיקה למעלה מ-150 תושבות ותושבי הגליל המערבי.

בשנים האחרונות G.L.V מקדמת תהליכי ייעול ושיפור במפעל. במסגרת זאת, פנתה החברה למכללת ארז לצורך התאמת הכשרות מקצועיות לעובדי המפעל. במהלך הקשר, רוני יאשייב, מנהל המפעל, נחשף לתכנית תנע לתעשייה: "בעבר החברה ניגשה באופן עצמאי לאחד ממסלולי המענקים של רשות החדשנות במסגרתו פיתחה מוצר חדש בהצלחה. התייחסנו לפעילות הזו כמשהו נקודתי ולא הייתה לכך המשכיות. בזכות הפגישות שקיימנו עם צוות תנע לתעשייה התפיסה שלנו השתנתה – הבנו שההזדמנות הקיימת במסלולי רשות החדשנות היא תהליך, כל השקעה שאנו משקיעים מחזירה את עצמה ומאפשרת השקעה נוספת – הן ברמת הפיתוח, המיכון והאוטומציה והן ברמת העובד ורווחתו."

"במסגרת שיתוף הפעולה עם מכללת ארז, מה שתפס את תשומת ליבי זו החשיבה היזמית. היכולת להסתכל בצורה רחבה ולחפש את מה שאינו מובן מאליו גרמה לי להיכנס לתהליך הזה עם אמונה רבה. זו הגדולה של תנע לתעשייה, היא לא מתמקדת בפתרון נקודתי אלא במציאת ערך לחברה איתה היא עובדת. לשמחתי, היום אנחנו נמצאים בעיצומו של פיתוח מוצר ייחודי שאינו קיים בשוק ושנרקם בזכות תכנית תנע לתעשייה. בסקרים שנעשו בקרב לקוחותינו, נרשמה ציפייה גדולה לייצור מוצר זה."

בנוסף לפיתוח המוצר, החברה מגישה בקשה נוספת להטמעת אוטומציה בקווי המפעל השונים: "הבחירה שלנו להטמיע אוטומציה היא פועל יוצא של המציאות בשטח. גם אנחנו, כמו מפעלים רבים אחרים, מתמודדים עם בעיה חמורה של מחסור בעובדים. הקושי הגדול לגייס עובדים הוביל אותנו להבין שהפתרון היחידי שקיים הוא הטמעת אוטומציה. מלבד היתרון הברור של הפחתת מספר העובדים בכל קו, האוטומציה מאפשרת לנו להתאים את הייצור גם לתעסוקת נשים. כך, אנחנו גם מרחיבים את יכולת גיוס העובדים העתידית של המפעל וגם תורמים לתעסוקה באזור. אנו מאמינים כי השינויים האלה יאפשרו לנו לגדול ולהתרחב, להגדיל את הייצור ולהעלות את הפריון באופן משמעותי."

"בימים אלה החברה שוקדת על מציאת שווקים חדשים בארצות הברית, ואנו צופים כי ייצור שני המוצרים שפותחו באמצעות המענקים יחד עם הכנסת האוטומציה, יובילו לגידול של פי 3 בהכנסות החברה."

"מלבד תהליכי החדשנות שאנו עוברים בזכות תנע לתעשייה, שיתוף הפעולה עם מכללת ארז מעניק לנו ערך נוסף – אנו זוכים לתמוך בתהליכים אלה עם הכשרות מותאמות ותפורות היטב למידתנו. כך לדוגמא, הטמעת האוטומציה מלווה עם הכשרות מתאימות למנהלים בשטח שמחזקות את תהליך ההטמעה. הפער בין הנהלת החברה למנהלים בשטח מצטמצם, לתחושתם לא מדובר בעוד "הנחתה מלמעלה" אלא בתהליך משותף שעוברים יחד."

רוני יאשייב מדגיש כי ההשקעות הרבות מתאפשרות הודות למענקים: "בלי המענקים לא היינו יכולים לעשות זאת. השקעות כאלה דורשות תקציבים גדולים שלא עומדים לרשותנו, המענק העמיד לרשותנו 70% מגובה הפרויקטים ורק בזכותו יצאנו לדרך. אנחנו מודים למכללת ארז ולרשות החדשנות על האפשרות לגדול ולהתפתח."