מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

סיפור הצלחה - תכלית סולאר

מאי 2021 

תכלית סולאר היא חברה המתמחה בייצור קונסטרוקציית אלומיניום ייחודית להתקנת פאנלים סולאריים. החברה יושבת ביערה וצפויה לעבור למפעל חדש באזור התעשייה גורן.במסגרת הרצון להתייעל נרשם שלומי שושן, מנכ"ל החברה, להכשרה מקצועית בתחום הבקרה והאוטומציה במכללת ארז. במהלך הרשמתו והבנת הצורך שלו, הוצע לו לקחת חלק בתכנית תנע לתעשייה: "לא הכרתי את המענקים ולא את רשות החדשנות. בזכות מכללת ארז נחשפתי לאפשרויות הקיימות במענקי הרשות והבנתי את הפוטנציאל שהם מאפשרים."

"חברה מתפתחת משקיעה משאבים בדברים אחרים והאוטומציה בדרך כלל נדחקת לתחתית הרשימה. בזכות הסיוע שהמענקים נותנים יכולנו להתעסק בפיתוח ולקדם את נושא האוטומציה בצורה משמעותית."

במסגרת המכינה, החברה ביקשה לייעל תהליכי ייצור באמצעות הכנסת אוטומציה לתהליך. במכינה תוכנן קו ייצור אחד, רציף ואוטומטי, שיחליף את הייצור המתקיים כיום באמצעות מספר מכונות המופעלות ידנית: "אנחנו צופים שקו הייצור החדש יאפשר לנו חסכון בעלויות, יוביל לקיצור משמעותי של זמני הייצור, לחסכון בכוח אדם ולצמצום טעויות שנובעות מהגורם האנושי."
עם סיום המכינה בהצלחה, תגיש החברה בקשה למסלול מופ"ת לפיתוח המכונה ולהכנסת תהליכי אוטומציה נוספים: "הקשר עם מכללת ארז פתח תיאבון להתייעלות ולפיתוח. יש עוד הרבה רעיונות בכיוונים של אוטומציה וייעול תהליכי עבודה בחברה שאני בטוח שיאפשרו לנו להיות תחרותיים יותר."

"אני חושב שכל מפעל שרוצה להתפתח צריך להיעזר בסיוע שהמדינה מעניקה. זאת עזרה ברוכה שתורמת לצמצום עלויות הפיתוח ולתעדוף גבוה יותר של תהליכי ייעול ופיתוח. בנוסף, העבודה הצמודה עם מומחה טכנולוגי היא תרומה עצומה בפני עצמה. הליווי מעניק לנו דחיפה, מדייק לנו את הכיוון המתאים לפיתוח ומאפשר התמקדות בתהליך. אני מעריך שללא הליווי הצמוד של המומחה ושל תכנית תנע לתעשייה לא היינו מסיימים את כל תהליכי הפיתוח."