מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

חוויה חינוכית: חניכי הנוער העובד והלומד ב"שער לתעשייה"

חניכי הנוער העובד והלומד מבית הספר המקצועי של חיל האוויר בתל נוף יצאו השבוע לטיול בצפון במסגרת קרן ההבראה של הנוער העובד והלומד. במהלך הטיול הם לקחו חלק בפרויקט "שער לתעשייה" של מכללת ארז וסיירו במפעל סאיקלון.

"הכנסת האורחים היתה נהדרת. המפעל שמח לקבל את החניכים" מספר גיא כהן, רכז הדרכה בנוער העובד והלומד. "לאחר קליטה במפעל ואיסוף פלאפונים מהחניכים, נכנסו לשיחת פתיחה שכללה סקירה על המפעל, תחומי העיסוק שלו ובאילו אתגרים הוא עומד."

"לאחר שיחת הפתיחה, המשכנו לסיור בשתי קבוצות בחלקים שונים של המפעל. במסגרת הסיור, פגשו התלמידים עובדים במפעל, וזכו לשמוע מהם על חשיבות המקצוע ועל העבודה במפעל. אחד העובדים אף סיפר להם שהוא בעצמו שירת בתל נוף ומשם הגיע למפעל. אלה היו פגישות קצרות אך חשובות ביותר, בעלות ערך חינוכי רב. אין תחליף לשיחה בגובה העיניים בה יש יכולת לגעת בפרטים שמעניינים את החניכים ביחס לעתיד שלהם."עם סיום הסיור, נפגשו שתי הקבוצות להרצאה של טל חתן – "מה מחכה מאחורי שער המפעל", בה נגעו המשתתפים בדימויים הקיימים כיום בחברה כלפי התעשייה ובניפוץ חלק מהם, כמו שעות עבודה, שכר ממוצע ועוד.

כהן סיכם את ההשתתפות בפרויקט באומרו כי "הסיור במפעל היה חוויה חינוכית חשובה ומשמעותית. הסיור הצליח לספק דימוי חיובי לעתיד של תעסוקה בתעשייה. המפגש עם העובדים במפעל ועם העבודה אותה הם מבצעים נתן לחניכים אפשרות לדמיין אופק תעסוקתי משמעותי ואיכותי."