מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

מסיימים מחזור ראשון של קורס פלסטיק

טקס סיום וחלוקת תעודות של קורס מפעיל מערכות מתקדמות בפלסטיק התקיים היום במכללה. בוגרי המחזור הראשון של הקורס, המתקיים בשיתוף פעולה של מכללת ארז יחד עם משרד העבודה והרווחה, הג'וינט ותכנית סטארטר, ובתמיכת יק"א בישראל, הגיעו למכללה יחד עם חלק מן המעסיקים שקלטו אותם להתמחות ולעבודה.


איסר דובדבני, הממונה האזורי על הכשרות המקצועיות במחוז חיפה והצפון של משרד העבודה והרווחה, ציין כי הקורס הוא חלק מאסטרטגיה רחבה של המשרד, שאמורה להביא להכשרה מקצועית של עובדים עבור ענפי התעשייה השונים, הכשרה שתובל לצמיחה של התעשייה.

מיכל טל, רכזת הכשרות מקצועיות צפון של תכנית סטארטר: "מרגש לראות את הבוגרים, לחשוב על הדרך הארוכה שעברנו, ולדעת שרובם עובדים היום בתעשייה."

יוסי גימון, מנהל המכללה, הוסיף וציין כי הוא גאה בקורס ובבוגריו שכעת הם בעלי מקצוע מבוקש, שיכול להוות עבורם בסיס לקריירה ולבטחון תעסוקתי וכלכלי. אוהד שטרן, מנהל תכניות הלימוד של המכללה, חיזק את הדברים, סיפר על הקשר החם שנוצר בינו לבין הסטודנטים, על ההערכה שהוא רוחש להם על השקעתם ועל הוויתורים שהם נאלצו לעשות בתקופה זו וחתם באיחולי הצלחה.

עמי יחיאלי, רכז הקורס, הודה על הזכות להעביר את הידע שלו הלאה, וביקש מהסטודנטים להמשיך ולהתמיד. אל הדברים הצטרף סאלח כאמל ממפעל א.מ.ג: "כמעסיק, אני שמח על הקורס ועל הצלחתו, הייתי שמח עוד יותר לו היה יותר מבוגר אחד שנקלט אצלנו במפעל. אנחנו זקוקים לעובדים מוכשרים, ונשמח לשיתוף פעולה גם בעתיד."

רגע לפני קבלת התעודות, הבוגרים חלקו עם הנוכחים את תחושותיהם ובירכו על הקורס ועל ההזדמנות שהוא נתן. רובם הגדול ציינו שגם עכשיו, לאחר סיום הקורס הם ממשיכים לעבוד בענף הפלסטיק ורואים את עצמם בו גם בעתיד.