מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

דוד עובדיה - קורס ניהול מחסן ממוחשב

דוד עובדיה, בן 52 מנהריה סיים לאחרונה את הקורס ניהול מחסן ממוחשב.
לפני כשבעה חודשים דוד החל לעבוד במחסן של עיריית נהריה ולנהל את מחלקת המים, לאחר שעבד במפעל ישקר. המחסן עליו הוא אחראי נותן שירות לעובדי קבלני משנה שמתקנים תקלות במוקדים שונים בעיר, לפי קריאות ודרישה. כמו כן, המחסן נותן שירות לתושבי נהריה, כחלק מהשירות שהעירייה מספקת לתושבים.

"הלימודים תרמו לי מאוד ועזרו", מספר דוד, "אני מגיע מארגון גדול שעובד בשיטה מסוימת, הלימודים חשפו אותי לשיטות עבודה נוספות. למדתי איך מארגנים ומנהלים את המחסן בצורה מקצועית מבחינת נגישות, סדר, תעדוף . בנוסף, הקורס אפשר לי לייעל את העבודה מול השטח, להבין את השטח ולזהות את הנחיצות של החלקים והחומרים."

דוד ממשיך ומפרט על התוכן הנלמד ועל האופן בו הוא מיושם בעבודתו: "למדנו לסדר את המחסן בצורה נכונה ומאורגנת שמאפשרת לשלוט במחסן ולתפעל את הפעילות בו נכון יותר בכדי לתת שירות מהיר וטוב לצרכנים שלנו. בנוסף, למדנו לתכנן את המלאי, כך שהמלאי הנדרש יהיה קיים ונגיש. בכדי לעשות זאת, יש צורך בחיזוי המלאי ובהבנה של מה נחוץ לנו יותר ומה פחות, כמו גם לזהות מה מתכלה."

"בקורס למדנו שיטות לניהול מלאי וזה עוזר מאוד בעבודה. חשוב להבין שמלאי הוא כסף, הרבה כסף, ולכן למדנו לנהל אותו נכון וביעילות, לסדר את המלאי בצורה נכונה במחסן: לא להחזיק מלאי גדול, לא אוגרים ומחזיקים מלאי גדול של חלקים שכמעט ואין להם דרישה."

"מלבד הניהול השוטף, למדנו גם כיצד לערוך ספירת מלאי בדרך תקינה ונכונה, וכן כיצד לבנות תחזית לשנה חדשה שמגיעה."
"הקלסר עם החומר המודפס שקיבלנו לאורך הקורס משמש אותי ביום יום, מלווה אותי ומסייע לי." מדגיש דוד, ומבקש לציין לטובה את מרצה הקורס, "גיא, המרצה של הקורס, העביר את החומר הנלמד בצורה מובנת, ברורה, ישירה ויסודית, הוא לימד אותנו שיטות מתקדמות לתהליך שאנחנו רוצים. היה חשוב לגיא לוודא שכולם הבינו את החומר הנלמד, כך שבמידת הצורך הוא חזר על החומר שוב. בנוסף, הוא זמין ונגיש, תמיד אפשר להתקשר אליו והוא עוזר ועונה על שאלות וסוגיות שונות."

"הקורס פתח לי אופקים חדשים, לימד אותי דברים נוספים וחשובים בניהול מחסן." דוד עובדיה מסכם, "אני ממליץ מאוד לכל מי שעוסק בתחום לעבור את הקורס. לדעתי, הקורס מתאים גם לאנשים שבאים בלי רקע של מחסנאי, הם יכולים ללמוד המון ולקבל כלים שיאפשרו להם להתחיל לעבוד."