מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

אמנון ממן- קורס בקרים מתוכנתים

אמנון ממן הוא מנכ"ל טכני, שותף ובעלים של מפעל אגמים בשלומי לציפוי מתכות. בימים אלה הוא לוקח חלק בקורס בקרים מתוכנתים המתקיים במכללה בהנחייתו של בוריס טיסמן. ממן, בעל תואר הנדסאי מכונות של הטכניון, מעיד כי הוא הגיע לקורס אחרי הרבה שנים שהוא לא למד, מתוך הרגשה של צורך ברענון ובהתחדשות.

"היה לי צורך לבנות מתקנים, לשפר את החשיבה של תהליך הייצור. יש את החלק של הבקרים שפותח הרבה זוויות חדשות, גם ברמה של אפשרויות וגם ברמת הביצוע. חשוב להכיר את היכולות הטמונות ואז אפשר לדעת מה אנחנו רוצים לדרוש. הלימודים מענקים את הידע של מה אפשר להפיק מהמכונות בייצור.

הקורס מצוין, המרצה שלנו, בוריס טיסמן, מקצועי ברמה גבוהה. הוא בעל ידע נרחב, שולט בחומר בצורה יעילה וטובה מאוד, ויש לו גישה לאנשים- נעים וטוב ללמוד איתו."
הוא ממשיך ומתאר את הצורך הממשי והמיידי של המפעל שלו בידע הזה:
"כרגע אנחנו עובדים על פרויקט של לקוח גדול וחשוב. חלק ניכר מהפרויקט הוא אגירת נתונים שהלקוח רוצה לקבל בזמן ייצור מרצפת ייצור, הוא רוצה את כל ההיסטוריה של הייצור, במיוחד אם הייתה בעיה. כאן נכנס הבקר לעבודה, תפקידו הוא לתת לנו נתונים על גודל מנת ייצור שיש לה ערך ספרתי, ולדעת מה היה איתה ומה נעשה."

ממן אף מוסיף ומציין כי עוד טרם סיום הקורס הוא רכש כלים שמסייעים לו בתפעול המפעל:
"הלימודים בהחלט נתנו לי אופציות ייעול ושליטה במה שקורה במפעל גם כשאני לא נמצא בשטח. בעזרת מה שלמדתי אני יכול לתכנת ולהפעיל את הבקר בכול רגע נתון, גם מרחוק. יש לנו עבודה מורכבת של תהליכים שונים ובעזרת הבקר אנחנו יכולים לבנות את המערכת ולקבל פלט נתונים של מהלך העבודה.
לאור זאת, אנחנו מתכננים להכניס עוד שני בקרים חדשים למפעל בזמן הקרוב, בקר לאגירת נתונים ובקר לעבודה בתנור הטפלון, וגם כאן נוכל ליישם את המיומנויות והכלים שאני רוכש בקורס."