מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

הסבת אקדמאיים לתעשייה

קורס הנדסת איכות ICQE לאקדמאים נפתח ב-21/9, כחלק משיתוף פעולה של מרכז ריאן ומכללת ארז, ובחסות האיגוד הישראלי לאיכות. שיתוף הפעולה הזה הוא חלק בלתי נפרד מן הקשר שבין המכללה לתושבי הגליל. יתר על כן, שיתוף פעולה זה מהווה יישום הלכה למעשה של תפיסת העולם של המכללה, אשר שמה לעצמה למטרה לפעול למען חיזוק ועידוד מרקם החיים הייחודי של האזור, אשר מתבסס על סובלנות ופתיחות.
מרכז ריאן, אשר מממן הכשרות לתושבי המגזר, הוא שאיתר את המועמדים לקורס. המשך תהליך הקבלה כלל סיור במפעל MFS וראיונות קבלה במכללה עם רכז המגמה ד"ר לאוניד טולצין, צוות ריאן וצוות המכללה.
מטרת הקורס היא הסבה מקצועית לבעלי/ות תואר והשמה בעולם התעשייה בעקבות זאת. על כן, הלימודים בקורס מאפשרים רכישת מקצוע, תוך מבט אל העתיד והבטחה של אפשרויות תעסוקה.
ליאור מדאג'י, רכז ריאן בראמה, אמר בפתיחה למשתתפים: "אנחנו עובדים קשה למצוא את המימון שבאמצעותו אתם זכיתם בהכשרה הזאת. בצפון אין הרבה מקומות שמלמדים את התחום, וכאן בראמה ניתנת לכם ההזדמנות לשדרג את עצמכם, ללמוד ולהשתלב בתחום העבודה.
ריאן מלווה את הלומדים בקורס ליווי פרטני, והרכזים פועלים בישובים השונים. בנוסף, במהלך הקורס יהיו סדנאות העצמה לעולם העבודה התעסוקתי. המעסיקים השונים מבקשים לבחון ולבדוק את המועמדים, ואנחנו נעזור ונכין אתכם לכך.
נחתום את הדברים בתקווה להצלחה גבוה ממסיימי הקורס."
זינה והבה, הנדסאית איכות וכימה של מזון, אשר משתתפת בקורס סיפרה כי "התחום מאוד מעניין אותי. בבית יש לנו מפעל לקייטרינג ואני עובדת בתחום האיכות במפעל. הנדסת איכות היא חלום עבורי ואני שמחה שניתנה לי האפשרות להשתתף בתוכנית. אני מאוד מחכה ללימודים, להמשיך ולהתפתח בתחום.