מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

כיצד תוכלו לשפר את מיומנויות הניהול שלכם?

מחזור חמישי של קורס מיומנויות ניהול למנהלים בתעשייה נפתח ב-27/1/16 קורס מיומנויות ניהול. הקורס מיועד למנהלי מחלקות ייצור, מנהלי משמרת, מנהלי עבודה ומנהלי שטח בתעשייה ובסיומו נציין הכשרתם של 55 מנהלים בחברות שונות בחמשת מחזורי הקורס.
אז מהי בעצם מטרת קורס?
מטרות הקורס פיתוח הבנה רחבה של תפקיד המנהל, פיתוח שפה ומיומנויות ניהוליות בקרב המנהלים ומתן כלים להתמודדות עם אתגרים ודילמות ניהוליות.
קורס זה הינו חלק מהחזון שהמכללה שמה לעצמה וייחודו טמון מכך שהוא מקיים עם המנהלים המשתתפים בו קשר מתמשך, דרך פורום "מנהל שטח" שנפגש מדי שנה ודרך קורסים דו- שנתיים, המתקיימים מדי חורף ואביב.
במסגרת קורס מיומנויות הניהול למנהלים בתעשייה, זוכים המשתתפים לשילוב ייחודי בין למידה בקבוצות לעבודה פרטנית:
הלמידה בקבוצות מבוססת על התנסויות, סימולציות וחיבור לסביבה הניהולית האמתית של המשתתפים.
הפגישות האישיות, המתקיימות במהלך הקורס, מעמיקות את הבנת המשתתפים ומאפשרות יישום של החומר הנלמד, אל מול האתגרים והמשימות מולם עומד כל מנהל בסביבת עבודתו. 
ערך מוסף ותוצאות נראות בשטח
יובל קורן אחד ממנחי הקורס מבטיח כי "מבחינת הארגונים ששולחים מנהלים הקורס לא יהיה רק מהנה, אלא גם יביא תוצאות ושיפור בביצועים". לראיה הוא מספר מחווייתו של אחד המנהלים אשר סיים מחזור קודם של הקורס. בעקבות הקורס, אותו מנהל החליט לעלות את התפוקה של הצוות שלו, על ידי הכנסת יעדים אישיים. לאחר שבדק ובחן את הנורמות הקיימות כיום, הגדיר יעדים האישיים בהם צריך לעמוד כל עובד. התוצאות לא איחרו לבוא. בצעד זה, עלתה תפוקת הצוות באחוזים ניכרים.
קורן מוסיף כי כתוצאה מהקורס "המנהלים למדו לקחת צעד אחורה מהעבודה עצמה, להשקיף על הדברים בהסתכלות מאקרו ובכך לנהל טוב יותר. הם מדברים יותר עם העובדים ודרך כך מטפלים במוטיבציה, לומדים להיות סמכותיים ולשים גבולות".
הקורס החמישי נפתח וכמו בכל פתיחה מחדש, כפי שמעיד קורן, עדיין קיימת התרגשות רבה לפני מחזור חדש. "כל פעם שורד שריג ואני מנחים את הקורס, אנו חשים סיפוק מקצועי עצום, מההבנה של עוצמת והשינוי שאנחנו מאפשרים למנהלים שלומדים אצלנו לבצע. בשיחות האישיות עם המנהלים מרגש כל פעם מחדש לגלות כיצד אנו מצליחים לגעת בדברים שקשים להם, לכוון ולסייע. הקורס מאפשר לאנשים שלא למדו בצורה פורמלית את מקצוע הניהול, לעשות קפיצה של לפחות מדרגה אחת ביכולות אישיות".
כפי שסיכם זאת מג'יד חמדאן, מנהל הייצור של מפעל סטפאק בתפן, בוגר מחזור קודם של קורס מיומנויות הניהול למנהלים: "אני ממליץ לכל מנהל לעבור את הקורס הזה"

למידע נוסף אודות הקורס לחץ כאן