מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

מפעל פישמן - חוויה לימודית

את מכללת "ארז" ואת אוהד מנהל תכניות לימודים הכרתי דרך קולגה עוד מהמפעל הקודם שבו היא עבדה ולאחר שהיא המליצה קבענו פגישה ומשם הדברים החלו להתגלגל.
למפעל פישמן היה צורך בקורס אקסל לשנים עשר עובדים, לנו במפעל היה נוח ומתאים שהקורס התקיים בתוך המפעל את הדרישה לקורס פנים מפעלים הצבנו לאוהד כמעט כתנאי אוהד שיתף פעולה בצורה מדהימה והציע לנו קורס במפעל בעזרת כיתה ניידת שיש למכללה וזה אומר מחשב נייד לכל משתתף, לאחר שאוהד שלח לנו סילבוס החלטנו שההצעה מתאימה לנו ובחרנו במכללת ארז שתלמד את הקורס אצלנו במפעל בשילוב הכיתה הניידת.
הקורס התנהל בצורה מדהימה! צוות המכללה הגיע אלינו עם הכיתה הניידת, המחשבים היו חדשים, הותקנו בהן מס' גרסאות של אקסל על מנת לעמוד בצפיות ובדרישות המפעל שלנו (כל קבוצה למדה גרסה אחרת של אקסל) והכל היה מאורגן בצורה נפלאה. איש טכני מלווה, מרצה מקצועי ומנהל תפעול שירותי ואחראי שדאג שהכול יהיה מתוקתק עד הפרט האחרון.
המרצה של הקורס אבי וייס הינו מרצה בחסד! מקצועי בצורה יוצאת מן הכלל, מכיר את החומר, שולט בו ומגיע מוכן וערוך לכל שיעור. חשוב לי לציין שבמסגרת הקורסים אותם העבירה מכללת "ארז" במפעלנו אבי המרצה נדרש לקיים קורסים ברמות שונות עם תכנים שונים ואנשים שונים והוא התמודד עם זה בצורה יוצאת דופן. מדהים לראות איך המקצועיות משתלבת עם איכות ההוראה באדיבות וסבלנות מעוררת השראה.
הקורסים באקסל שהועברו אצלנו במפעל נתנו מענה לצרכים ועמדו במטרות אותן הצבנו לעצמנו טרם פתיחתם. לצד מטרות הקורס ראוי לציין כי האווירה היתה נפלאה, היה נעים ומעניין ללמוד מה שגם הפך את כל הלמידה לחוויה בעבור הלומדים.
כבר בימים אלה אנחנו במגעים עם הנהלת המכללה להמשך שיתופי פעולה. נכון לעכשיו אנו שוקלים הגעה של צוות המכללה למפעל ולא להיפך עקב הלוגיסטיקה הנדרשת מבחינת ההגעה למכללה ולא משום בחינה אחרת.
אני ממליצה בחום לכל ארגון באשר הוא ליהנות משרותי המכללה-ספק שירות מקצועי, אדיב ונגיש מבחינה