מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת
ג'סי אוונס
שם משפחה קודם
Owens
תאריך לידה
12/9/1913
תאריך פטירה
6/12/1980
1. מבני עניים תצא תורה: ג'סי נולד ב-1913 באלאבמה, בן למשפחת חקלאים ענייה. כבר בגיל 7 החל לעבוד בשדות הכותנה ובגיל המופלג של 9 שנים עבד בתחנת דלק.
2.מבוקש: אחרי התוצאות המדהימות שלו בתיכון הוא הפך לאטרקציה וכ-28 קולג'ים ביקשו לגייסו לשורותיהם.
3. הגזע העליון: באולימפיאדת ברלין 1936, לעיני היטלר, הצמרת הנאצית וכל מי שהאמין באידיאולוגיית הגזע העליון, הדהים אואנס עם ארבע מדליות
זהב - הראשון שעשה זאת באתלטיקה באולימפיאדה אחת.
4. אחים בדם: בברלין נרשמה אחת החברויות המרגשות בהיסטוריה של הספורט. לוץ לונג, המודל הארי המושלם, נוצח בקפיצה לרוחק על ידי אואנס אך התחבק עימו ובירך אותו לנגד עיניו של היטלר. מאוחר יותר אמר אואנס: "גם אם תתיכו את כל הגביעים והמדליות שזכיתי בהם, הם לא יתקרבו לחברות הטהורה שהרגשתי כלפיו באותו רגע. מה שעצוב הוא שמאז לא ראיתי אותו, הוא נהרג במלחמה"ע ה-2". אואנס המשיך לשמור על קשר עם משפחתו של לונג.
יחי המלך החדש

לאחר האולימפיאדה שב אוונס לארצות הברית ונטש את האוניברסיטה של מדינת אוהיו שנה לפני סיום הלימודים. הוא החל להתחרות בכלבים ובסוסים, מרוצים שאומנם היוו השפלה עבורו, אך עזרו לו לפרנס את משפחתו הענייה. בנוסף לכך, הוא ניהל גם עסק לניקוי יבש ולעתים עבד גם בתחנות דלק. לבסוף, הוא הגיש בקשה לפשיטת רגל, אך גם אז בעיותיו לא תמו וב-1966 הוא הועמד לדין באשמת העלמות מס. ואז, בשפל המדרגה הוא השתקם והתחיל לעבוד כ'שגריר של רצון טוב'. במסגרת עבודתו נסע אוונס ברחבי ארצות הברית והרצה בפני בני נוער ומבוגרים כאחד. הוא שם דגש על החשיבות של ההתמדה, העבודה הקשה והנאמנות. בנוסף, נותן חסות לתכניות ספורט רבות לבני נוער, בעיקר כאלו שהופעלו בשכונות עוני בשיקגו, אליה עבר לאחר האולימפיאדה.
הדלקת נר זיכרון