מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

ג'ורג' חג'אר - קורס הזרקת פלסטיק

ג'ורג' חג'אר, בן 32 מנהריה, החל את דרכו בתעשיית הפלסטיק לגמרי במקרה: "לפני 7 שנים הייתי בתקופה שבה לא מצאתי את עצמי ולא היה לי כיוון מסוים שידעתי שאני רוצה ללכת בו. כחלק מהחיפושים, התגלגלתי לעבוד בפלסגד שבגשר הזיו. הגעתי לעבודה במפעל בלי שום ידע או רקע והתחלתי את דרכי כעובד ייצור."

ג'ורג' התמיד בעבודתו ואחרי שנתיים ביקשו במפעל לקדם אותו לתפקיד אחראי משמרת: "התפקיד של אחראי המשמרת כולל התעסקות במכונות ובתהליך ההזרקה ומחייב ידע שלא היה לי. לכן, במפעל בחרו לשלוח אותי ללימודי הזרקת פלסטיק במכללת ארז. הקורס העניק לי ידע מקצועי והיכרות עם עבודת המכונה שלא יכולתי לרכוש במקום אחר. הידע התיאורטי הרב שרכשתי בקורס שימש אותי בעבודתי ונתן לי בסיס עליו נבנה הניסיון שלי."

עם סיום הקורס, ג'ורג' המשיך להתקדם במהירות בעבודה במפעל: "המשכתי לתפקיד בצוות הטכני, עבדתי עם תבניות וחומרי גלם, נושאים שגם פגשתי בקורס, ולפני כארבעה חודשים התמניתי להיות המנהל הטכני של המפעל."

במקביל להתקדמותו בעבודה, ג'ורג' החל בלימודי הנדסאי מכונות ובימים אלה הוא נמצא לקראת סיום הלימודים: "קשה לשלב לימודים ועבודה, גם במהלך הקורס שעברתי במכללת ארז וגם בזמן לימודי ההנדסאי, אבל למרות הקושי זו השקעה שכדאי לעשות. מעבר לידע שרוכשים, הלימודים נותנים ערך ותחושה טובה."

"כמנהל, אני שואף לבנות צוות שיהיה הכי טוב שאפשר. מהניסיון האישי שלי, אני יודע שכדי לבנות צוות כזה ולפתח את העובדים אני אשלח אותם לקורסים ולהכשרות שישפרו את היכולות ואת המקצועיות שלהם."