מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

אלכס חייקין - תכנות CNC

אלכס חייקין, בן 37 מעכו, עובד בתחום ה-CNC כבר כ-15 שנים. "עם סיום התיכון המשכתי לשנת י"ג בלימודי טכנאי מיזוג אוויר וחשמלאי מוסמך. למרות שהיה לי מקצוע ביד, אחרי השחרור לא עבדתי ונשלחתי מטעם לשכת התעסוקה להכשרה של מפעיל CNC."

אלכס השתלב במהירות בעבודה במפעלי CNC: "מיד עם סיום ההכשרה התחלתי לעבוד במפעל בעכו כמפעיל CNC. עבדתי שם במשך 3 שנים, במהלכן למדתי גם את עבודת הכוון. לאחר מכן, התחלתי לעבוד ככוון ב"תבניות במשיכה" בקריית ביאליק, ואני עובד כאן כבר 11 שנים."

מתחילת דרכו בעולם ה-CNC אלכס סימן לעצמו כמטרה להיות תכנת CNC: "תמיד רציתי להתעסק בתכנות, אפילו עברתי הכשרה מקוצרת לפני כמה שנים, אצל אולג, המרצה של קורס תכנות CNC. זה היה נחמד, אבל הבנתי שזה לא יספיק לי להתקדם. במפעל שאני עובד בו יש תכנת מעולה, במשך השנים שאלתי אותו הרבה שאלות על תכנות והוא המליץ לי ללכת ללמוד בצורה מסודרת. אין תחליף ללמידה בקורס, גם אם נראה שאפשר ללמוד את הדברים לבד."

אלכס נרשם ללימודי תכנות CNC במכללת ארז ושמח ללמוד עם המרצה, אולג גופשטיין: "התחלנו את הקורס בכיתה ונאלצנו לעבור ללמוד בזום בעקבות הקורונה. כמובן שאין כמו לימודים בכיתה, אבל גם בזום למדנו היטב. אולג מורה טוב עם הרבה סבלנות. בכל שאלה הוא תמיד עוזר ומסביר את החומר כמו שצריך. בזכותו הלימודים בזום עברו בצורה טובה וכולם סיימו את הקורס עם ידע ויכולת לייצר חלקים, גם מי שלא הגיע לקורס עם ידע מוקדם."

"ברמה האישית, הקורס נתן לי המון. הידע והכלים שלמדתי בקורס משמשים אותי בעבודה. אני נמצא היום בנקודה שסימנתי לעצמי כשרק התחלתי לעבוד בתחום, ומכאן אני רוצה להמשיך ולהתקדם, להתעסק יותר בתכנות ולהתמקצע – זו המטרה שלי."