מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

קורס ניהול הייצור: הדרך שלכם למצוינות תפעולית

קורס ניהול הייצור – מצוינות תפעולית וחדשנות בניהול נבנה על ידי מוטי ישורון מניסיונו כמנהל הייצור והאתר יזרעאל של חברת מיטרוניקס בקיבוץ יזרעאל. כיום, מוטי מנהל פרויקט הקמה של מפעל הטכנולוגיות של החברה.

"במסגרת תפקידי כמנהל הייצור ניהלתי תחתיי 11 מנהלים, כולם מנהלי שטח. זו השכבה הניהולית שמוציאה לפועל את החלטות והרצונות של הארגון, אך לא פעם חסרה להם התמונה המלאה כדי להבין את ההחלטות האלה." מספר ישורון. "אלה הם המנהלים שמתמודדים עם ההשפעות של ההחלטות ולעיתים הם מרגישים מותקפים מכל הכיוונים כשהם נדרשים להתמודד עם הבעיות שעולות גם ברמת העובדים וגם ברמת החומר, האיכות וכד'."

"אחרי 3.5 שנות ניהול הייצור, הבנתי שבלי למקצע את השכבה הזו בצורה מתודית וסדורה שתעניק להם הבנה של התמונה בצורה רחבה, היכולת שלהם לטפל בבעיות ולהוציא לפועל את ההחלטות נותרת מוגבלת. ומכאן נולד הקורס."

הקורס עוסק בהבנה תאורטית של עולם התפעול – איך מתאימים את הדרישות השיווקיות לתוכנית תפעולית? איך מחשבים את קצב הייצור הנדרש? איך מנהלים סיכונים, כמה כסף זה שווה וכו'. זאת, לצד כלים מעשיים שמקנים יכולת ובטחון לעשות את התפקיד על הצד הטוב ביותר. בין היתר נלמד בניית KPI, כלים לניהול ויזואלי, כלים רכים לניהול עובדים, קורס אקסל לבניית DATA BASE ועוד.
כל אחד ממפגשי הקורס משלב בין החלק התיאורטי לחלק המעשי על ידי תרגול ושיח עמיתים בסופו.

"הקורס מאפשר ללומדים להבין את האיזונים שנכונים לארגון, חושף בפניהם את התמונה המלאה שחסרה להם ומאפשר להם לאזן את המערך התפעולי ולדאוג ליעילות מרבית של תהליכי הייצור במפעל." מסביר ישורון, "הכלים הנלמדים מקנים למנהלים את השפה הנכונה ואת הדגש הנכון. זו המקצועיות הדרושה למנהלים, מקצועיות שתצעיד אותם ואת הארגון בו הם עובדים צעד נוסף קדימה."