מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

חאתם חארוף - מיומנויות ניהול למנהלים בתעשייה

חאתם חארוף, בן 46 ממכר, עובד כמסגר ראשי ומנהל מחלקת הכנת ייצור במפעל שלדות מתכת שבקריית אתא. חארוף עובד במפעל 14 שנים, מתוכן 6 שנים כמנהל מחלקה.

במהלך שנות עבודתו הוא עבר קורסים מקצועיים שונים, בעיקר בתחום השרטוט. עם קידומו לתפקיד מנהל מחלקה, חארוף חיפש קורס שיעניק לו כלים להתמודדות עם השגרה הניהולית והקונפליקטים שהיא מביאה עימה. "הבחירה להירשם לקורס מיומנויות ניהול של מכללת ארז הייתה הבחירה הנכונה שהגיעה בזמן הנכון. הבעיות שהתמודדתי איתן בעבודה קיבלו מענה בקורס. בתפקיד שלי כמנהל מחלקה אני מוצא את עצמי לפעמים בין לבין – נדרש להתמודד עם לחצים שמגיעים מתחתיי ועם לחצים שמגיעים מעליי. הקורס העניק לי כלים להתמודד עם המצב: איך להעביר חניכה, איך לקבל החלטה, איך להעביר משימות ואיך להשפיע על המנהלים שמעליי. היום אני יכול להגיד בשמחה שהמצב התייצב, גם מול הצוות שלי וגם מול המנהלים שמעליי."

לקורס יש שני יתרונות גדולים מבחינת חארוף – הפן המעשי וצוות המרצות: "המרצות של הקורס מדהימות. הן יודעות להעביר את החומר ולגעת בכל אחד מהמשתתפים, הן ממש בונות שיתוף פעולה עם כל אחד ומתאימות את החומר של הקורס למשתתפים. כך, הלימודים לא נשארים ברמה התיאורטית. זהו קורס מעשי שנוגע במה שקורה בפועל, בדברים שכל מנהל בדרג שלי נתקל בהם. אני ממליץ לכל מנהל, גם בדרגים גבוהים יותר, לעבור את הקורס. הקורס נותן כלים אבל גם עוזר להבין את מה שקורה בשטח ויש לו תרומה לשיפור האווירה במפעל ולקידום הייצור."

חארוף מסכם ומציין בחיוך שהחיסרון היחידי מבחינתו בקורס הוא שהוא נגמר: "הייתי שמח אם הקורס היה ארוך יותר, נשארתי עם טעם של עוד ואני בטוח שאצטרף לקורס נוסף במכללה."