מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

בשיר דכור - מיומנויות ניהול למנהלים בתעשייה

בשיר דכור מפסוטה, נשוי ואב לשני ילדים, עבד במשך 13 השנים האחרונות במפעלי פלסטיק בצפון. בארבע השנים האחרונות הוא עובד בפלסאל: "אני טכנאי במקצועי, ורוב השנים זה התפקיד בו הועסקתי. לפני שנה וחצי החליטו לקדם אותי ולמנות אותי למנהל משמרת."

בעקבות הקידום בתפקיד ובאחריות הנהלת המפעל החליטה להוציא את בשיר לקורס במכללת ארז שיקנה לו ידע ומיומנויות ניהוליות: "אני היחיד מהמפעל שיצא לקורס הזה. כשאמרו לי בעבודה שהחליטו להוציא אותי לקורס מאוד שמחתי, אני תמיד מוכן ומעוניין ללמוד – כמה שיותר יותר טוב."

"כשהתחלתי את הקורס קיוויתי להתמחות בניהול וזה בדיוק מה שהיה" מספר בשיר. "למדתי איך לחשוב על הצד השני, איך להתנהל מול עובדים ומול גורמים אחרים במפעל, איך ליצור יותר שיתוף פעולה עם כל הגורמים. האווירה בקורס הייתה טובה, היה לי כיף להגיע ללימודים שהיו מקצועיים ומועילים. המרצות, יעל והילה, העבירו את החומר בצורה טובה ונעימה, למדתי מהן הרבה, גם ברמה המעשית. הייתי שמח ללמוד איתן יותר ולקבל עוד כלים. את המיומנויות והידע שהן מעניקות אי אפשר ללמוד בשום דרך אחרת."

הקורס הוביל לשינוי מיידי בעבודתו של בשיר: "כבר במהלך הקורס התחלתי ליישם דברים שלמדנו, ואני מרגיש את השינוי ההתנהגותי שחל בי כמנהל – גם מול העובדים תחתיי, גם מול גורמים אחרים במפעל וגם מול האחראיים עליי. אני חושב שגם אחרים מרגישים את השינוי הזה ומרוצים ממנו. מבין העובדים שאני אחראי עליהם יש כאלה שניגשו אליי וציינו שהם מרגישים שינוי לטובה בהתנהלות שלי שתורם לאווירה ולעבודה כולה."

"אני שמח שניתנה לי ההזדמנות לצאת לקורס במכללת ארז ואשמח ללמוד ולרכוש עוד כלים שישפרו אותי כמנהל, יעזרו לי להתקדם ולתרום יותר למקום העבודה." מסכם בשיר.