מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

את'אר פלאח - AutoCAD

את'אר פלאח, בת 21, נרשמה לקורס AutoCAD כשהחליטה לשנות כיוון: "הייתי בת 19 כשהתחלתי את הלימודים בקורס, בלי עבודה, אחרי שנה של לימודים באוניברסיטה ונשירה ממנה. לאבא שלי יש עסק לחיתוך ברזל בלייזר והוא ביקש שאלמד את הקורס כדי לעזור לו בעבודה."

את'אר הגיעה ללימודים בלי רקע או ניסיון בתחום: "נרשמתי לקורס כדי ללמוד את הכלים שהתוכנה מציעה, להבין תלת מימד ולדעת איך לשרטט את זה, ובעיקר ללמוד איך לשרטט שרטוטים בדו מימד – זה מה שהייתי צריכה לעבודה שלי."

"הקורס היה חוויה מהנה ועשירה. המרצה העביר את התוכן בצורה מקצועית עם יחס טוב לסטודנטים ואנושיות שהעניקה תחושה נוחה ואפשרות לשאול שאלות. בנוסף, הייתה אווירה לימודית מצוינת עם חבר'ה טובים שעוזרים אחד לשני."

עם סיום הקורס, את'אר התחילה לעבוד בעסק המשפחתי, והיא אחראית על שרטוטי דו מימד למכונת חיתוך להבה. "בלי הקורס, פשוט לא הייתי יכולה לעבוד", מסכמת את'אר בפשטות. "אני ממליצה לבנות נוספות ללמוד את הקורס – הוא פותח הזדמנויות עבודה רבות. בנוסף, היום אני סטודנטית להנדסת מכונות ואני רואה שהלימודים בקורס העניקו לי רקע, בסיסי אך יעיל, שעוזר לי בלימודים. אחוז הנשים בעולם המכונות קטן מאוד. זה לא מובן מאליו לפגוש בנות שלומדות את התחום, ולא תמיד יודעים איך להתייחס אלינו, אבל אני מרגישה שהרקע שהגעתי איתו מהקורס עוזר בקידום המעמד שלי."

"אני רוצה להודות למכללת ארז על שדאגו להביא את הקורס הזה לפריפריה, במקצועיות ובמחיר טוב שמאפשר לכל מי שמעוניין ללמוד. באופן אישי – הקורס עזר לי לבחור מקצוע לחיים. תודה!"

דוגמאות לעבודה של את'אר: