מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

שרית שריר - מיישם Priority

שרית שריר, בת 43, בעלת תואר במדעי המחשב וניסיון בעבודה כמפתחת Orcale ומערכת מידע Magic, מתגוררת כיום בכחל: "עברנו מהמרכז לגליל לפני 4 שנים. בצפון לא מצאתי עבודה והתעסקתי בעיקר בשוק ההון. בזמן החיפושים אחר עבודה שמעתי שיש דרישה גדולה למיישמי Priority. חקרתי על המקצוע והחלטתי ללמוד את התחום בציפייה למצוא עבודה."
למרות המרחק בין כחל לשלומי, שרית החליטה להגיע ללימודים במכללת ארז. "הנסיעה הייתה שווה את זה. הקורס היה טוב, למדנו את התוכנה מהבסיס. מדובר בתוכנה רחבה עם מודולים שונים וריבוי תפריטים. ריבוי המידע והנתונים הופך את הלימודים למאתגרים. היום אני מבינה עד כמה קשה ללמוד לעומק את התוכנה, ולמרות הרצון הטבעי לסיים את הלימודים כמה שיותר מהר, בדיעבד הייתי שמחה לקורס ארוך יותר."

בנוסף לאתגר בלימוד התוכנה עצמה, שרית נתקלה בקושי נוסף: "אני לא מגיעה מתוך עולם המסחר והעסקים. לאורך כל הקורס הרגשתי שחסר לי ידע לגבי תהליכים עסקיים, דוגמת תהליכים של רכש ומכירות, ידע שהיה יכול לסייע לי מאוד ביישום התוכנה."

למרות האתגרים, שרית סיימה את לימודיה בהצלחה. עם סיום הלימודים, היא פנתה לחיפוש עבודה בתחום. לאחר כחצי שנה של חיפושים, היא התקבלה לעבודה כמיישמת ומטמיעת Priority בנגריית עאדל חיר: "הלימודים הקנו לי בסיס טוב והבנה של הלוגיקה של התוכנה. אלה יסודות חשובים שמשמשים אותי בעבודה. בנוסף, היום, כשאני עובדת, אני מבינה דברים שהמרצה דיבר איתנו עליהם ולא הבנתי בזמנו - אלה טיפים שרשמתי בזמן אמת בלי להבין אותם והיום הם עוזרים לי לעשות את עבודתי טוב יותר."