מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

רולא מסרי - קורס ניהול התפעול והייצור

רולא מסרי, בת 43 מטובא זנגריה, התחילה את המסלול המקצועי שלה כטבחית במסעדה. לאחר שמונה שנים סיימה את עבודתה במסעדה וחיפשה כיוון אחר שיספק לה יציבות ובטחון.

"במשך זמן רב לא מצאתי משהו רציני, עד שהתחלתי לעבוד במפעל פסקל רוכסנים בקיבוץ יראון", מספרת מסרי. "התקבלתי לעבודה במפעל כממיינת של רוכסנים. כשהמפעל פתח קו ייצור חדש התחלתי לעבוד בו וניתנה לי הזדמנות חד פעמית. במפעל חיפשו אחראית למחלקה והחליטו להוציא אותי לקורס ניהול התפעול והייצור במכללת ארז."

מסרי, שמגיעה ללא רקע ניהולי, רצתה להתקדם ולהתפתח אך הרגישה שאין לה כלים מתאימים לניהול המחלקה. על כן, היא הרגישה שנפלה בחלקה זכות: "כשהודיעו לי על היציאה לקורס התעוררה בי ציפייה ללמוד, לקבל כלים וידע שיאפשרו לי לעשות את התפקיד בצורה נכונה. הרגשתי שיש דברים שאני לא יודעת והם חשובים לתפקיד. למשל, איך להתמודד עם בעיות ואיך לבנות סדר יום מתאים."

הקורס ענה למסרי על הציפיות: "הקורס היה מעניין והתחלתי להבין את הכלים שיעזרו לי לנהל בצורה טובה. הוא פתח לי את התיאבון, ואני בהחלט אשקול ללמוד שוב בעתיד."

את המיומנויות שהיא רכשה, יישמה מסרי בעבודתה: "בזכות הקורס אני מבינה טוב יותר תהליכים שמתקיימים בעבודה. אני יודעת להסתכל על הדברים "מלמעלה", בצורה רחבה ומערכתית יותר. בנוסף, יש לי יכולת להסתכל קדימה, לא להתעסק רק במה שקורה עכשיו אלא גם לתכנן פעולות להמשך."

"אני עובדת במפעל כבר שבע שנים, וטוב לי בעבודה. אני מרגישה שייכת, יש לי פה מסגרת ותמיכה", מסכמת מסרי "לכן, אשמח להישאר במפעל, לתרום עוד ולהתקדם."