מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

מתאמנים בדרך לאימון

רגע לפני פתיחת מחזור שלישי של קורס אימון במכללת ארז, שוחחנו עם נועה יצחק, בעלים ומנהלת של חברת אנגרמה על מאמנים מתאמנים ומה שביניהם.

"הקורס מבקש לתת למאמן העתידי את תפיסת התפקיד של האימון, בדגש על תקשורת בין אישית, הקשבה ושחרור מתבניות חשיבה" מספרת נועה יצחק, "זאת לצד כלים פרקטיים החיוניים למאמן, דוגמת התאמה ותכנון של תכנית עבודה מאמן-מתאמן."

"תהליך האימון כולל זיהוי של מה שנמצא בתוך האדם, חוזקות לצד חסמים, והכרה בם, לצורך התחברות מחדש של האדם לעצמו. לאחר מכן, המתאמן יכול לנסח את החזון שלו, את מטרותיו, את תמונת המציאות הרצויה לו." מסבירה יצחק, "תפקיד המאמן הוא להיות היד התומכת שנותנת גב למתאמן במקומות הדרושים, מסייעת לו בכל שלב של התהליך. לשם כך, המאמן צריך להיות נוכח אך לא "לדעת" בשביל המתאמן, לדעת להקשיב, בלי ביקורתיות או שיפוטיות. את המיומנויות הללו רוכשים המשתתפים בקורס, בלמידה חווייתית שלא מדברת על הכלים, אלא חווה אותם."

ומה בנוגע לפרקטיקה?
"קורס אימון אישי בסיסי מועבר על ידי מאמנת בכירה ועתירת ניסיון של חברת אנגרמה שמוכרת על ידי לשכת המאמנים ומעניק למשתתפים בו תעודת הכשרה באימון בסיסי, כך שהמשתתפים יכולים לעסוק בתחום. אבל לא רק, המשתתפים מדווחים על כך שהם עוברים שינוי עצמי ושינוי תפיסתי במהלך הקורס שמשפיע על כל מעגלי החיים שלהם." מפרטת יצחק "למעשה, מלבד התעודה הם זוכים למיומנויות לחיים, שהן פרקטיות לכל צעד שהם עושים."