מכללה מקצועית לתעשייה מוכשרת

אנסטסיה קליניקוב - קורס הבטחה ובקרת איכות

אנסטסיה קליניקוב נולדה בקזחסטן ב-1994. במשך 15 שנים היא עסקה באתלטיקה קלה. לפני 6 שנים היא עלתה לארץ והשלימה לימודי תיכון.

עם סיום הלימודים, קליניקוב עבדה כמוכרת במספר חנויות. העבודות השונות שעשתה וחוסר היציבות שאפיין אותן הביאו אותה להבנה שהיא צריכה לרכוש מקצוע. חמותה נתקלה במודעה לקורס בקרה והבטחת איכות תעשייתית של מכללת ארז שנפתח במרכז A-CAT בעכו: "למרות שאין לי רקע בנושא, החלטתי להגיע לפגישה בראש פתוח, ידעתי שאני חייבת לנצל את ההזדמנות הזו, וזה הוכיח את עצמו."

לא הכל היה ורוד בהתחלה, קליניקוב נתקלה בקשיים שנבעו הן מחוסר היכרות עם התעשייה ועם תחום האיכות והן מהמגוון האנושי שנכח בקורס: "בקורס היו יהודים, נוצרים ומוסלמים, שלוש דתות ושלוש שפות – עברית, ערבית ורוסית. זה לא היה פשוט להבין אחד את השני וליצור שפה משותפת, אבל מהרגע שהצלחנו הפכנו להיות סוג של משפחה. כולם מגויסים ועוזרים אחד לשני, לומדים ביחד, פותרים את הקושי. אני לא חושבת שהרבה סטודנטים זוכים לחוות חוויה כזו, הגענו למקום תומך ועוזר, גם הצוות של מכללת ארז וגם הצוות של A-CAT העניקו לנו תחושה של בית ועל זה מגיעה להם תודה גדולה!"

עם סיום הקורס, קליניקוב שלחה קורות חיים לכל מיני חברות ומפעלים. מכיוון שלמדה מקצוע מבוקש, הזימון לראיון לא איחר להגיע, וקליניקוב התקבלה לעבודה במפעל אקוושילד: "השתלבתי מהר מאוד במפעל וטוב לי, אני מגיעה שמחה לעבודה, מחייכת וצוחקת. יש לי עצמאות בעבודה ולא מעט אחריות, ולמרות שאני מרגישה שבכל יום אני משתפרת עוד קצת, אני לא מתביישת לשאול אם אני נתקלת במשהו שאני לא בטוחה לגביו. כל יום אני לומדת משהו חדש ומצפה להמשיך ללמוד גם בהמשך ואף פעם לא להפסיק לחקור ולגלות דברים חדשים."